• Home
  • Umělci
  • Atai Omurzakov

Atai Omurzakov

Atai Omurzakov, tanečník, student, umělec, vítěz druhého ročníku soutěže Česko-Slovensko má talent, narozen 5. 10. 1990 ve městě Karakol, Kyrgyzstán.

V Karakolu žil se svojí matkou a o devět let starším bratrem až do svých 17 let, kdy ukončil střední školu a přestěhoval se za studiem do hlavního města Biškek. V současnosti je studentem Academy of Management under the President of Kyrgyz Republic v Biškeku.

Atai rád sleduje akční filmy s Jackie Chanem a podle jeho vzoru se začal věnovat taekwondu. Tohle bojové umění mu dodává pocit bezpečí, sebevědomí a jistotu, že by dokázal ochránit svoji přítelkyni. Při modelování figur z hlíny si uvědomil, že jeho sochy vypadají jako živé, jako v pohybu a při vzpomínce na slova trenéra "tělo, duch i mysl jsou neoddělitelně spojené" pocítil touhu tancovat. Zprvu se nechal inspirovat svým starším bratrem, který tou dobou rovněž tancoval, ale brzy si našel vlastní cestu a díky svému úsilí, vytrvalosti a hlavně vynalézavosti se začal rychle zdokonalovat a dostávat se do povědomí lidí nejen v Kyrgyzstánu, ale i v dalších, především rusky hovořících, zemích.   

Atai kromě příležitostných tanečních vystoupení vyučuje tělesně postižné děti a mládež svému electric boogie tanečnímu stylu, což mu zabírá hodně času, ale zároveň jej to naplňuje.

V budoucnu by se chtěl zabývat tancem, ale také by rád využil svého vzdělání. Jeho snem je otevřít si taneční školu, kterou by vedl a zároveň by předával své zkušenosti ostatním.

2012-2013: V zimě a na jaře 2012 Atai pořádal tour po ČR a SR, pak následovala spousta velkých projektů v Kyrgyzstánu, které projektoval a investoval Atai sám. Následovaly problémy s vízy, tudíž Atai nemohl přijet téměř rok a půl do Evropy.

2014: V létě 2013 Atai získal víza a nyní zvažuje založení taneční školy pro rozvoj mladých talentů v samém centru Evropy, v Praze. Doufejme, že se mu jeho plány vyplní.

 

Copyright 2014 Booking4U Agency / All rights reserved 


Martin Fořt, Solopysky 92, 44001, Louny / IČ: 88348911
Podnikatel zapsán v živ.rejstříku MÚ Louny

Booking4U Agency